Blog

Ciekawe historie zarobków na blogach

Ciekawe historie zarobków na blogach

Monetyzacja rynku: poważni blogerzy mogą wejść na rynek
Udział w rynku jest jedyną alternatywą dla modelu monetyzacji blogów opartego na reklamie. Działa on w następujący sposób: bloger pisze to, co chce, i otrzymuje za to wynagrodzenie. Dostępne są dwie opcje.

Pierwsza: Osoba, która zakłada firmę. Może to być prywatna klinika, sklep internetowy lub warsztat samochodowy. Następnie przedsiębiorca zakłada swojego bloga. Dzięki temu może dzielić się swoją wiedzą i pozyskiwać klientów. Przykładów nie trzeba daleko szukać.

Drugą opcją jest założenie bloga, na którym można rozwinąć swoją działalność. Jeśli bloger pisze o instrumentach ludowych lub kosmetykach, może otworzyć sklep internetowy z tymi artykułami, a nawet założyć firmę produkującą fajki.

Czy pamiętasz wskazówki dotyczące tworzenia udanego bloga? Powinieneś być pasjonatem tematu. Jest to warunek konieczny do skutecznego wejścia na rynek.
Nie ma uniwersalnych sposobów na przekształcenie bloga w biznes internetowy. Każda nisza jest wyjątkowa i rządzi się własnymi prawami. Przyjrzyj się przykładom blogerów, którzy odnieśli sukces, przekształcając swoje blogi w biznes. Być może zainspirują Cię one do działania.

Od bloga o nieruchomościach do usługi online dla wynajmujących i najemców
Bezpłatna, nie pobierająca prowizji agencja wynajmu mieszkań, która wyrosła z bloga o nieruchomościach. Autorzy eksperymentowali poprzez „dołączenie” ogłoszenia o mieszkaniach do wynajęcia do magazynu internetowego. Autorzy aktualizowali bazę danych wynajmujących i zapewnili płatny dostęp do potencjalnych najemców. Szczegółową historię tego projektu można znaleźć tutaj.

Przedsiębiorcy zbudowali stronę internetową opartą na blogu, która w tym przypadku odniosła duży sukces. Nie tworzyli oni baz danych wynajmujących i nie oferowali usług agentom. Nie można powiedzieć, że autorzy weszli na rynek. Znaleźli swoją niszę zarówno w blogosferze, jak i w biznesie offline.

Pierwotnym celem serwisu było dostarczanie informacji o nieruchomościach. Ten blog o modzie zarobił dla autorki miliony dolarów.
Ekspertka w dziedzinie mody, społeczniczka i odnosząca sukcesy bizneswoman, jest szanowaną postacią w branży. Jej blog, był jej pierwszym przedsięwzięciem. Chłopak zapłacił około 100 zl za rejestrację jej magazynu. Na blogu publikowała głównie swoje zdjęcia w modnych ubraniach.

Historia sukcesu jest wyjątkowa, ponieważ udało jej się spieniężyć swój blog za pomocą dwóch metod. Pierwszą z nich była monetyzacja reklamowa. Magazyn cieszył się dużą popularnością. Magazyn ma miesięcznie 500 000 odbiorców i zatrudnia już kilkudziesięciu pracowników. Sprzedaż afiliacyjna i reklamowa generuje 1,5 miliona zł miesięcznie. Reklama to świetny sposób na zarabianie pieniędzy.

Po drugie, blogerka zrobiła coś więcej niż tylko weszła na rynek. Zagłębiła się w temat. Popularna blogerka, która zrobiła karierę dzięki swojej popularności i wyglądowi. Wiodące domy mody poczytują sobie za zaszczyt podarowanie dziewczynie rzeczy z ich najnowszych kolekcji. Pojawienie się jej na pokazie mody jest kosztowne dla organizatorów – 50 tys. zł. Pomógł jej zdobyć popularność i umożliwił wejście na rynek

Od konta na Instagramie do lukratywnego projektu internetowego. On nie miał nawet bloga. Zaczął od konta na Instagramie. W 2011 r. mężczyzna dokonał zmiany: zaczął ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Zamieścił swoje zdjęcia w sieci społecznościowej.

Zorganizował internetowy maraton odchudzania. Każdy mógł wziąć udział w konkursie o główną nagrodę w wysokości kilkudziesięciu tysięcy zł. Kosztowało to tylko 500 zł. Dziś maraton przyciąga samochody i mieszkania, a koszty uczestnictwa wzrosły do 3 tys. zł. Blog na Instagramie stał się ogromnym sukcesem internetowym z milionowymi obrotami.

Wyjątkowy przypadek: Płatna subskrypcja bloga przekształciła się w alternatywę dla mediów
Współpracownik , ukończył studia w 2006 r. na kierunku stosunki międzynarodowe. Choć chciał zostać dziennikarzem międzynarodowym, wiele wydawnictw niechętnie publikowało materiały.

ibo24
Author: ibo24

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.